Web site Yönetimi Nedir ?

Web Site Yönetimi ile sitenizin etkinliği ve faydası artacak size sunacağı katkılar da buna paralel olarak artacaktır. Ziyaretçilerinizin sitenizdeki deneyimini arttırarak daha fazla sitenizden fayda edinebilmeniz için gerekli şartlar sağlanacaktır.

Sadece bir web sitenizin olması yaptığınız yatırımın karşılığını aldığınız anlamına gelmez. Web sitenizi etkin bir mağaza veya ofis olarak kullanmanız durumunda herhangi bir satış elemanınızdan daha fazla katkıyı maddi anlamda yapacaktır.

Profesyonel Web Site Yönetimi ile müşterilerinizin veya sitenizi ilk defa ziyaret eden kişilerin üzerinde güncel ve yenilikçi yapıya sahip bir siteniz olduğu için iyi bir algı oluşturursunuz. Bunun dışında yeni teknolojiler konusunda firmamızın tecrübesinden yararlanabilir ve arama motorları sıralamalarında da bu size avantaj sağlar.

İyi bir içerik ve site yönetimi nasıl yapılır?

  • Web sitesi yapın
  • İçerik oluşturun
  • Seo altyapısı oluşturun
  • Özgün fotoğraflar seçin
  • Doğru Hosting / Sunucu firması seçin
  • Web siteniz mobil uyumlu olsun
  • Özgün kreatif tasarımlar hazırlayın
  • İyi bir Web Master’ınız ya da alanında deneyimli Ajans’ınız olsun.

İçerik ve site yönetimini iki farklı yöntemle yapabilirsiniz. Şirketiniz içerisinde deneyimli bir ekip oluşturabilirsiniz veya sektöründe deneyimli bir Ajans’la çalışabilirsiniz.Çünkü İçerik yönetim sistemi ve site yönetimi bir bütün olarak algılanmalı.

Web siteleri ve içerik yönetimi için oluşturulacak ekibin ahenk içinde çalışması zorunludur. Eğer biri yanlış yaparsa işleyen çark bozulur. Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklerseniz diğerleri de yanlış iliklenecektir. İçerik ve site yönetiminde kimsenin düğmeyi yanlış ilikleme lüksü yoktur.

İçerik yönetim sistemlerinin sürekli kontrol edilmesi şarttır. Mesela eğitim kurumunuz var. Liselere giriş sınavı ile ilgili bir içerik oluşturdunuz. Gayet de güzel bir içerik. Arama motorlarında (google’da) ilk sırada çıkıyorsunuz.

İçerik yönetimi web siteler için en önde gelen unsurlar arasında yer alır. Kaliteli ve özgün hazırlanan içeriklerle web sitenizle birlikte markanızı birkaç adım daha ileriye taşımanız mümkündür. Milyonlara hitap eden herkes tarafından kolay anlaşılır çok bilgi gerektirmeyen içeriklerle web sitenizin güncel kalmasını sağlayarak şirketinizi bir üst sınıfa taşımış olursunuz. İçerik ve site yönetimi iki ana başlık altında toplanmaktadır. 

İçerik Yönetimi Nedir?

İnternet siteleri başta olmak üzere dijital platformlardaki sahiplikleri, “kullanıcıların faydasına olan içeriklerle” doldurmak ve bu içerikleri oluşturma, yayınlama, düzenleme, paylaşma sirkülasyonunu yönetmek, içerik yönetimi demektir. Örneğin: sağlık odaklı SEO ajansı olara sizlere Ankara’da hizmet veren Digital Marka olarak bizler, doktorlarımızın sitelerindeki içerikleri SEO çalışmalarımız doğrultusunda hazırlar, yayınlar ve zamanı gelince düzeltmeler yaparak güncel tutarız. Blog yönetimi, sosyal medya hesaplarında entegre paylaşım gibi diğer konularda da sizlere içerik yönetimi hizmeti adı altında hizmet verir ve daima “güncel bilgi veren site” olarak algılanmanızı sağlarız.

İçerik Yönetimi Size Ne Sağlar?

İçerik yönetimi konusunda içeriğin önemini biliyor olmanız ve sitenize düzenli içerik giriyor olmanız size bazı dezavantajlar getirebilir. Örneğin; kullandığınız dil ve anlatım sebebiyle ziyaretçileriniz sizi eleştirebilir ve word of mouth dediğimiz ağızdan ağıza yayılmak sureti ile sizin bu anlatım sorunsalınız duyulabilir. Özellikle, büyük markalar için kriz anlamına gelen bu sorunsal, profesyonel içerik yönetimi yapan kişiler tarafından asla yapılmayacaktır. Aynı zamanda kurumsal kimliğiniz doğrultusunda hazırlanmış bir yazı da yine sizin imajınızın artmasını ve ziyaretçileriniz tarafından “kaliteli” olarak algılanmanızı sağlayabilir.

Genel olarak içerik yönetimi yaptırmak markanıza değer katma, ziyaretçilerinizi tatmin etme, potansiyel müşterilerinizi çekme, krizlere karşı daha dayanıklı durma gibi bir dizi avantaj sağlar.

Diğer makalelerimize de göz atmak ister misiniz?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

Open chat
1
Scan the code
Merhaba, Kullanım Kolaylığı ve Müşteri Odaklı Web Siteye Mi İhtiyacınız Var ?